Soczewki kontaktowe a praca przy komputerze

Monitory same w sobie nie będą wpływać na to, że mamy zaburzenia wzroku. Dużo gorsze jest to, że źle z nich korzystamy. Takie wady jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, które nie są diagnozowane albo są źle korygowane mogą powodować bóle głowy, pieczenie czy zamazane widzenie. Dolegliwości takie utrudniają nam normalną pracę czy zabawę przy monitorze komputera. Współcześnie dobrym rozwiązaniem i to nie tylko dla osób młodych będą soczewki kontaktowe. Poprzez nowoczesne rozwiązania noszenie soczewek, ich zakładanie i zdejmowanie już nie stanowi żadnego problemu.

Jeśli ktoś musi często korzystać z komputera powinien pamiętać, że co jakieś dwie godziny nasze oczy potrzebują odpoczynku. Upewnić się także trzeba czy nasz monitor jest dobrze ustawiony, czy nie ma przypadkiem złego kontrastu. Nigdy nie ustawiamy jasności zbyt wysoko. Użytkownicy, którzy pracują w zaawansowanych układach graficznych musza mieć nieco większe monitory. Trzeba się także upewnić, że mamy monitor, który będzie ustawiony pod odpowiednim kątem. Będzie to tak około 20 stopni poniżej oczu, co daje nam naturalną pozycję dla głowy oraz szyi. Gwarantować sobie trzeba również dobrą odległość od urządzenia mniej więcej 60-80 cm. Trzeba się również upewnić, ze w monitorze nie będzie się odbijało światło. Trzeba umieścić przed nim lustro. W ten sposób można wykryć takie zakłócenie nawet jeśli wcześniej nie były widoczne

Jeśli ktoś będzie chciał zmienić okulary na soczewki to na pewno będzie dobra decyzja. Obecnie są już na rynku różne soczewki nawet roczne, kwartalne czy miesięczne. Takie dla stałego noszenia, pod kątem astygmatyków, kolorowe oraz wiele innych. Każdy typ na pewno ma swoje zalety i wady. Dodatkowo soczewki różnych producentów, nawet różne tego samego producenta mają zróżnicowane rozmiary. Soczewki kontaktowe różnić się będą między sobą materiałem z jakiego będą wykonywane, parametrami oraz geometrią. Jednak, jeśli ktoś chce zacząć nosić soczewki to nie musi się zastanawiać. Warto udać się do okulisty i można tam po rozmowie pod kątem naszych oczu przez specjalistę wybrać takie soczewki, które będą dla nas najlepsze. lekarz będzie w trakcie takiej wizyty uczył nas również jak będzie można zakładać i ściągać takie soczewki oraz jak można realizować ich odpowiednią pielęgnację.

czy wiesz, że...

9 na 10 Europejczyków, którzy uprawiają sport w soczewkach uważa, że dzięki temu mamy również lepszą ostrość widzenia. Dodatkowo uważają, że mają oni lepsze wyniki niż w czasie, gdy soczewek nie używali w ogóle.

Zobacz również: https://avm4you.pl/wplyw-komputera-na-wzrok/b_mmrhGrzegorz Leśniak

specjalista optometrysta, specjalista w zakresie doboru korekcji okularowej, aplikacji soczewek kontaktowych i wstępnej diagnostyki chorób oczu