Czy moje dziecko potrzebuje okularów chroniących przed światłem niebieskim?

Wielu dorosłych zastanawia się, czy potrzebuje okularów chroniących przed światłem niebieskim, a co dopiero ich dzieci. Według AACAPdzieci w wieku od 8 do 12 lat korzystają z ekranów od 4 do 6 godzin dziennie, a nastolatki spędzają przy nich nawet do 9 godzin. Nauka zdalna zwiększa te średnie i jeśli Twoje dziecko uczy się zdalnie, warto, aby zaopatrzyło się w ochronę oczu przed światłem niebieskim.

Niebieskie światło jest wszędzie

Nasze narażenie na działanie niebieskiego światła stale rośnie, szczególnie w związku z coraz bardziej popularnym stosowaniem oświetlenia LED. Najczęściej myślimy o niebieskim świetle w ekranach naszych telefonów, tabletów, komputerów i innych urządzeń elektronicznych. Istnieje jednak również niebieskie światło i promienie UV emitowane przez słońce. Niebieskie światło jest wszędzie wokół nas i stale rośnie, więc potrzeba ochrony jest niezaprzeczalna.

Jakie są negatywne skutki działania światła niebieskiego?

Narażenie na działanie niebieskiego światła może powodować zmęczenie oczu, co prowadzi do innych problemów, takich jak bóle głowy i zmęczenie. Światło niebieskie negatywnie wpływa na produkcję melatoniny, co powoduje problemy ze snem, a to z kolei może prowadzić do innych problemów, takich jak przyrost masy ciała i problemy z nastrojem.

Jak soczewki z niebieskim światłem mogą pomóc Twojej rodzinie?

Soczewki chroniące przed światłem niebieskim mają za zadanie redukować odblaski światła niebieskiego i chronić Twoje oczy przed jego szkodliwym działaniem. Od dzieci po dorosłych, ochrona przed niebieskim światłem jest dobra, aby zapobiec problemom spowodowanym przez promieniowanie niebieskiego światła podczas pracy zdalnej, nauki online, przeglądania telefonów, grania w gry wideo i innych. Żyjemy w erze cyfrowej, w której jesteśmy stale narażeni na działanie niebieskiego światła i nie da się tego uniknąć. Możemy próbować ograniczyć czas spędzany przed ekranem, ale przy dzisiejszym trybie pracy zdalnej i życia szkolnego jest to prawie niemożliwe, dlatego warto rozważyć stosowanie okularów chroniących oczy naszej rodziny przed niebieskim światłem.

Firma BlueTech stworzyła soczewki blokujące niebieskie światło, które zapobiegają cyfrowemu zmęczeniu oczu i zmniejszają ryzyko wystąpienia negatywnych skutków naszej codziennej ekspozycji. Dowiedz się więcej o BlueTech i już dziś chroń oczy swojej rodziny.

Znajdź BluTech w pobliżuGrzegorz Leśniak

specjalista optometrysta, specjalista w zakresie doboru korekcji okularowej, aplikacji soczewek kontaktowych i wstępnej diagnostyki chorób oczu