Jak dobrać okulary do komputera?

dobór okularów do komputera

Nawet najlepszy sprzęt i najlepsze monitory nie będą w stanie w 100% ochronić naszego wzroku przed problemami związanymi z długą pracą przy ekranie. Gdy nasz wzrok jest uszkodzony, będą nam potrzebne dobre okulary do komputera. Ich wybór należy, by był przemyślany. Gdy już nasze oczy są zmęczone bardzo często zaczynami nienaturalnie poruszać karkiem czy głową. Szukamy pozycji lepszej dla oczu.

Podczas codziennej pracy bardzo ważne będzie zwracanie uwagi na odpowiednią dla nas pozycję do pracy, a także na oświetlenie czy ustawienie sprzętu. Przemęczenie oczu będzie się następująco objawiać:

- przymglone widzenie

- zmiany refrakcji

- ból głowy

- suchość oczu

- widzenie podwójne

- zaburzenie widzenia barw

Jeśli nie chcemy mieć takich problemów trzeba dbać o nawilżenie oczu a także o dobre okulary. Nawilżenie mają nam zapewniać łzy, które rozprowadzane są przez powiekę po powierzchni oka, gdy mózg wyśle konkretny sygnał. Jeśli długo pracuje się przy komputerze rzadziej mrugamy i to niestety prowadzi do wysuszenia oczu i problemów z zespołem suchego oka. Ważne będzie również to, by pracować w pomieszczeniach, gdzie powietrze będzie dobrze nawilżone. Jeśli będzie taka potrzeba będzie można zastosować preparaty ze sztucznymi łzami. Osoby, które korzystają z soczewek są bardziej narażone na suchość oczu. Dlatego jeśli chcemy mieć soczewki trzeba się postarać o to, by były one bardzo dobrze dobrane do naszych potrzeb. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie na zmianę soczewek i okularów. Nie można zbyt długo używać soczewek.

Soczewki poza tym powinien nam dobrać specjalista, który będzie najlepiej wiedział co dla naszych oczu będzie właściwe. W praktyce bez profesjonalnego dobrania soczewek nie można liczyć na to, że oko będzie dobrze funkcjonowało. Dobór okularów do pracy przy komputerze. Gdy przy komputerze chcemy pracować w okularach warto się zatroszczyć o to, by posiadały one odpowiednią warstwę antyrefleksyjną, która będzie eliminowała skutki związane z refleksami.

Poza tym warto, by miały również powłokę antyelektrostatyczną, dzięki temu będzie je łatwiej można czyścić, ponieważ nie będą przyciągały kurzu. Kolejną zaletą będzie to, że powłoka taka chroni przed promieniowaniem elektromagnetycznym. Praca w okularach w różnych odległościach, dobór soczewek. Wybierając soczewki należy także patrzeć na to w jakiej odległości będziemy się znajdowali od ekranu w czasie pracy. trzeba bowiem dobrze dopasować rodzaj i moc soczewki w zależności od odległości. Jakie okulary do komputera? Do pracy przy komputerze trzeba mieć indywidualnie dobrze dobrane soczewki, jeśli oczekuje się komfortowej pracy bez większych problemów.Grzegorz Leśniak

specjalista optometrysta, specjalista w zakresie doboru korekcji okularowej, aplikacji soczewek kontaktowych i wstępnej diagnostyki chorób oczu