Niezbędniki dla dzieci na powrót do szkoły

Po powrocie szkoły i trwającej pandemii wysłanie dzieci do zatłoczonego kampusu może być trudne. Jednak dzięki kilku niezbędnym rzeczom możesz czuć się spokojniej, wiedząc, że Twoje dziecko ma narzędzia, które zapewnią bezpieczeństwo jemu samemu i osobom z jego otoczenia.

Maseczka i płyn do dezynfekcji rąk

Dwa przedmioty, które dziecko powinno mieć przy sobie codziennie, to maseczka na twarz i mała butelka płynu do dezynfekcji rąk. Ochronna, ale oddychająca maseczka na twarz zapobiegnie rozprzestrzenianiu się zarazków na innych w klasie, a jednocześnie ochroni ich własne ciało przed rozprzestrzenianiem się. Przypominaj dzieciom o konieczności dezynfekcji rąk przed i po przerwie obiadowej, przerwie w lekcjach i kontaktach z innymi, aby zachować czyste ręce.

Przybory szkolne

Minęły już czasy, kiedy nauczyciele dawali dzieciom wspólne ołówki, zakreślacze i inne przybory, którymi można się było swobodnie dzielić i wymieniać. Najlepszym rozwiązaniem jest zadbanie o to, by dziecko miało własny zestaw przyborów szkolnych.

Okulary chroniące przed niebieskim światłem

Po wiosennym semestrze nauki online wiele dzieci może kontynuować zadania online przez cały rok szkolny. Niektórzy nauczyciele wymagają nawet korzystania z urządzeń cyfrowych w klasie. To, a także ekspozycja dziecka na telewizję i urządzenia w domu, może prowadzić do dużej ilości niebieskiego światła, na które jest ono narażone każdego dnia.

Niebieskie światło może powodować bóle głowy, przemęczenie oczu, zmęczenie i inne skutki uboczne, które utrudniają dzieciom i dorosłym koncentrację i spokojny sen. Najlepszym sposobem, aby chronić oczy przed tymi skutkami jest para okularów blokujących światło niebieskie. Soczewki BluTech to złoty standard wśród okularów chroniących przed niebieskim światłem, które pomogą utrzymać oczy Twoich dzieci w zdrowiu podczas dodatkowego czasu spędzanego na ekranie.

Stwórz rutynę po powrocie do szkoły

Ponieważ Twój dom jest Twoją przystanią, utrzymanie go w czystości i zapewnienie, że nadal będzie bezpieczną przestrzenią, jest ważne dla wszystkich członków rodziny. Kiedy dzieci wracają ze szkoły, przygotuj rutynę dezynfekcji, która zapobiegnie rozprzestrzenianiu się bakterii. Mycie rąk, zdejmowanie ubrań/obuwia i oddawanie ich do pralni to proste czynności, które powinny wejść im w nawyk po powrocie do domu, aby Twój dom był bezpieczny i czysty.

Znajdź BluTech w pobliżuDawid Ostrowski

dyplomowany okulista, specjalista w zakresie chirurgii zaćmy oraz leczenia AMD,