Jak działają okulary z niebieskim światłem?

Czy kiedykolwiek bolała Cię głowa po zbyt długim wpatrywaniu się w ekran komputera? Czy kiedykolwiek miałeś problemy z zasypianiem w nocy po przewijaniu stron na telefonie przed snem? Oba te scenariusze mogą być spowodowane nadmierną ekspozycją na niebieskie światło urządzeń elektronicznych.

Ponieważ nasza codzienna ekspozycja na niebieskie światło stale się zwiększa ze względu na powszechnie stosowane oświetlenie LED oraz wydłużenie średniego czasu pracy na ekranie, negatywne skutki niebieskiego światła stają się coraz bardziej oczywiste.

Zbyt duża ilość niebieskiego światła negatywnie wpływa na Twój organizm

Narażenie na niebieskie światło może powodować cyfrowe zmęczenie oczu, które często prowadzi do bólów głowy, migren i innych dolegliwości. Prowadzi to do ogólnego poczucia wypalenia. Z czasem może mieć nawet wpływ na rytm snu. Niebieskie światło przed snem może obniżać poziom melatoniny, która jest niezbędna do zasypiania. Ze względu na te negatywne skutki niebieskiego światła stworzyliśmy soczewki, które pomagają je blokować.

Jak działa noszenie okularów z niebieskim światłem?

Soczewki blokujące niebieskie światło zasadniczo blokują niebieskie światło emitowane przez urządzenia. Po ich założeniu można nawet zobaczyć, jak niebieskie światło odbija się od soczewki. Ale jak dokładnie działają te okulary?

Światło niebieskie należy do widma widzialnego i jest jedną z najkrótszych, a zarazem najdłuższych fal. Urządzenia cyfrowe mogą emitować niebieskie światło w intensywnych impulsach o długości fali 455nm. Niebieskie światło powyżej 440nm zaburza wydzielanie melatoniny, co wpływa na jakość snu.

W BluTech stworzyliśmy soczewki blokujące niebieskie światło podczas ich noszenia. Stworzyliśmy soczewki Max, Classic i Ultra, które zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć zmęczenie ekranem i zwiększyć Twoją ogólną produktywność. BluTech Max zapewnia najwyższy procent blokowania światła niebieskiego, ale wszystkie nasze typy soczewek chronią Cię przed szkodliwym promieniowaniem niebieskim.

W przypadku okularów z niebieskim światłem należy pamiętać, że często nie są one testowane pod kątem szkodliwych impulsów przy długości fali 455nm. Wiele fałszywych firm tanio tworzy okulary z niebieskim światłem i twierdzi, że pomagają, ale jeśli nie są one testowane w warunkach szczytowej emisji 455nm w pomieszczeniach, to prawdopodobnie nie pomogą tak, jak twierdzą.

Ogólnie rzecz biorąc, okulary na niebieskie światło są zaprojektowane tak, aby można je było nosić jak najczęściej, a nawet mogą być używane jako okulary na receptę. Rozumiemy, że niektórzy chcą ich używać tylko podczas pracy przed komputerem lub w nocy przed snem. Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się używać okularów do walki ze światłem niebieskim, nawet włączenie ich do swojego życia zmniejszy nieco narażenie na światło niebieskie, co w ostatecznym rozrachunku będzie pomocne.

Dowiedz się więcej o naszej technologii blokowania światła niebieskiego i znajdź dystrybutorów aby już dziś zacząć chronić swoje oczy.

Znajdź BluTech w pobliżuAnna Gadowska

dyplomowany optyk, okulista, specjalizacja - diagnostyka i leczenie chorób oczu dzieci i dorosłych, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku