Jak kupować okulary online

Czy nadszedł czas na nowe okulary? Nauczenie się, jak kupować okulary online jest łatwiejsze niż myślisz! Od znalezienia oprawek, które będą do Ciebie najlepiej pasować, po wpisanie kluczowych danych dotyczących Twojej recepty, nasz przewodnik pomoże Ci na każdym kroku.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o zamawianiu okularów online, abyś mógł poczuć się pewnie, znajdując idealną parę (i cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z kupowania oprawek online).

1. Poznaj swoją receptę i wymiary

Zanim zaczniesz przeglądać nowe oprawki, upewnij się, że masz kopię swojej aktualnej, ważnej recepty na okulary bezpośrednio od swojego okulisty. Jeśli nie masz recepty, umów się na badanie wzroku u swojego okulisty.

Pamiętaj - recepty na soczewki kontaktowe i okulary różnią się od siebie. Nie jesteś pewien, czy masz swoją receptę na okulary? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak odczytać receptę na okulary i soczewki kontaktowe.

Kiedy kupujesz okulary online, ważne jest również, aby mieć pod ręką wymiary swoich okularów. Znajomość wymiarów Twoich obecnych okularów pomoże Ci znaleźć idealne dopasowanie dla kolejnej pary. Wystarczy spojrzeć na ramię świątyni istniejącej pary okularów lub okularów przeciwsłonecznych, aby znaleźć odpowiednie liczby.

2. Skorzystaj z narzędzia MyFit

Kiedy już znajdziesz swoje wymiary, możesz skorzystać z narzędzia MyFit, które pomoże Ci zawęzić wybór. Po prostu wprowadź wymiary w następujący sposób:

MyFit wyświetli wszystkie pary okularów, które pasują w Twoim idealnym zakresie rozmiarów - i tu zaczyna się prawdziwa część zabawy z kupowaniem okularów online!

3. Wybierz swój styl

Jedną z najlepszych części kupowania okularów online jest ogromna liczba opcji, które masz do wyboru! Zapoznaj się z naszą ogromną różnorodnością marek, rozmiarów oprawek, kształtów i kolorów, aby znaleźć parę, która będzie pasować do Twojego gustu i osobowości.

Nie jesteś pewien, jaki styl pasuje do Ciebie najlepiej? Weź pod uwagę trzy główne rzeczy przy zawężaniu wyboru:

  • Które okulary pasują do mojego kształtu twarzy? Wiedza o tym, jaki kształt twarzy (serce, okrągły, owalny czy kwadratowy) najbardziej przypominasz, jest kluczem do znalezienia pary oprawek, które będą do Ciebie pasować. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu okularów, które pasują do Twojej twarzy, sprawdź Przewodnik po kształtach twarzy dla okularów.
  • Jaki rodzaj oprawek podkreśla mój indywidualny styl? Kiedy już zawęzisz zakres wyboru kształtów oprawek, które uzupełniają Twoje cechy, możesz zdecydować się na styl, który przemówi do Twojej wyjątkowej osobowości. Czy wolisz coś w stylu vintage, czy może prostą i wyrafinowaną parę? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w naturalny sposób przyciągniesz się do konkretnego stylu - więc idź za tym!
  • Jaki kolor oprawek będzie mi najbardziej odpowiadał? Aby uzyskać więcej wskazówek i pomysłów na znalezienie idealnego koloru okularów, zapoznaj się z przewodnikiem na temat tego, jak wybrać odpowiedni kolor oprawek. Dowiesz się, jakie kolory są dla Ciebie odpowiednie w zależności od koloru włosów, oczu i odcienia skóry.

Kiedy już zawęzisz zakres wyboru kształtów oprawek, które uzupełnią Twoje cechy, możesz zdecydować się na styl, który przemówi do Twojej wyjątkowej estetyki. Czy wolisz coś z odrobiną stylu vintage, czy coś prostego i wyrafinowanego? To zależy wyłącznie od Ciebie, więc zaszalej.

Polecam wybrać kilka różnych stylów; ja uwielbiam mieć prostą parę do codziennego użytku i dwie inne pary, które mogę nosić, aby zmienić swój wygląd. Dla mojej następnej pary, szukam ramki z wzorem żółwia, więc zamierzam wybrać "Tortoise" jako kolor, aby jeszcze bardziej udoskonalić moje wyniki.

Po przeszukaniu moich opcji, natknęłam się na okulary Evergreen 6049 w kolorze Deep Tortoise. Są one prostokątne w kształcie, ale mają łagodniejszą linię, która nie będzie zbyt ostra w stosunku do moich kanciastych rysów.

4. Soczewki Clearly

Po znalezieniu idealnej ramy, wybór soczewek jest jednym z ostatnich kroków do zakupu okularów online.

Istnieje wiele opcji, więc na pewno znajdziesz rozwiązanie dla swoich indywidualnych potrzeb.

W oparciu o Twoją receptę i specyficzne zastosowanie, którego wymagasz od swoich soczewek, możesz wybrać cieńsze opcje lub nawet zbudować swoje własne okulary przeciwsłoneczne na receptę. Wszystkie soczewki pokryte są powłoką odporną na zarysowania, a Ty masz również możliwość zmiany na soczewki Thin Air Lenses o wysokim indeksie, aby Twoje soczewki były jeszcze cieńsze, lżejsze i chronione przed promieniowaniem UV.

Jeśli masz niską receptę, rozważ wybór soczewek Standard Air Lenses z powłoką antyrefleksyjną, co oznacza, że nie musisz się martwić, że niepożądane odblaski będą blokować Twój wzrok.

Dla tych, którzy spędzają dużo czasu przed ekranami cyfrowymi na co dzień, możesz również zamówić parę soczewek ochronnych (a dokładniej soczewki BlueReflect) do noszenia podczas pracy. Jeśli spędzasz długie okresy czasu przed komputerem, telefonem lub telewizorem, jest to świetna opcja.

5. Złóż zamówienie

Kiedy już podasz wymiary swoich okularów, wybierzesz styl i soczewki, trudna część kupowania okularów online dobiegła końca! Znalazłeś swoją idealną parę i jesteś gotowy do złożenia zamówienia. Po prostu wpisz swoje dane dotyczące wysyłki i preferowaną metodę płatności.

W ciągu kilku dni Twoje nowe okulary zostaną dostarczone, więc możesz je założyć i cieszyć się doskonałym wzrokiem i niezaprzeczalnym stylem!

Teraz, kiedy już dowiedziałeś się wszystkiego o kupowaniu okularów online, możesz zacząć działać. Wśród naszego ogromnego wyboru stylów, marek i cen, na pewno znajdziesz idealny zestaw oprawek, który będzie na Ciebie czekał. Czy jesteś gotowy, aby zakochać się w swojej następnej parze?Anna Gadowska

dyplomowany optyk, okulista, specjalizacja - diagnostyka i leczenie chorób oczu dzieci i dorosłych, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku